زمان مورد نیاز برای مطالعه:

14 دقیقه

تاریخ انتشار:
1403/02/18
دسته بندی:
رویدادهای علمی ورزشی
3.7/5 - (7 امتیاز)
زمان مورد نیاز برای مطالعه:
8 دقیقه
دسته بندی:
رویدادهای علمی ورزشی
به این مقاله امتیاز دهید
3.7/5 - (7 امتیاز)

۱۰ Trends برتر ACSM در سال ۲۰۲۴ برای تناسب‌اندام

ACSM_2024_Trends

فهرست مطالب

یافته‌ها و بررسی نتایج حاصل از دو نظرسنجی (ACSM) کالج پزشکی ورزشی آمریکا و Trends تناسب‌اندام در ایالات متحده و سراسر جهان از 20 Trends برتر و حساس در زمینه تناسب‌اندام در سال ۲۰۲۴ چشم‌انداز وسیع و قابل توجهی به ما در زمینه این موارد نشان می‌دهد.

یافته‌های حاصل از دو نظرسنجی، از منظر نویسندگان، کارشناسان ورزشی و سلامتی و گرایش‌های فردی پس از بررسی و ترکیب در دسته‌های موضوعی سازمان‌دهی شدند و در نهایت ۱۰ موضوع حساس و برتر با عناوین:

فناوری دیجیتالی در تناسب‌اندام، الگوهای تناسب‌اندام در محل کسب‌وکار، برنامه‌های تناسب‌اندام سالمندان، الگوهای کاهش وزن برای تناسب‌اندام، وضعیت کسب‌وکار در صنعت تناسب‌اندام، تخصص در صنعت تناسب‌اندام، برنامه‌نویسی در صنعت تناسب‌اندام، سلامت روانی در تناسب‌اندام، توسعه تناسب‌اندام نوجوانان و جوانان، مربیگری خصوصی در صنعت تناسب‌اندام، مشخص و معین گردید. در اینجا شرح کوتاهی از ۱۰ مورد برگزیده شده برای خوانندگان گرامی ارائه شده است:

فناوری‌های پوشیدنی

دستگاه‌های پوشیدنی مانند ساعت‌های هوشمند، مانیتورهای ضربان قلب و ردیاب‌های تناسب‌اندام حرف اول را در فناوری دیجیتالی در تناسب‌اندام می‌زنند. این گجت‌ها بازخوردی در زمان واقعی در مورد معیارهایی مانند ضربان قلب، کالری سوزانده شده، زمان نشستن یا استراحت و الگوهای خواب و حتی ریکاوری ارائه می‌دهند. ادغام فناوری دیجیتالی در برنامه‌های تناسب‌اندام برای تمرینات مبتنی بر داده و نظارت بر سلامت از مباحث به‌روز و در حال توسعه است. پیش‌بینی می‌شود با روند پر سرعت حضور فناوری دیجیتال در صنعت تناسب‌اندام، این تجهیزات به جزئی ضروری در برنامه‌های تناسب‌اندام تبدیل شوند.

ارتقا سلامت در محل کار

کارفرمایان ارزش سرمایه‌گذاری در برنامه‌های سلامت کارکنان را به‌خوبی تشخیص داده‌اند. هدف از ابتکارات در برنامه‌ها و تجهیزات ارتقای سلامتی در محل کار برای ارتقا یا حفظ سلامتی کارکنان، بهبود رفاه کارکنان، افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی کارکنان است. این روند بر ایجاد یک محیط کار سالم‌تر و تشویق به فعالیت بدنی در طول ساعات کار تأکید دارد. در این راستا؛ فضای این‌گونه از فعالیت‌ها، ابزار و تجهیزات احتمالی، مدت زمان مفید، برنامه‌های مناسب این رویه در حال بررسی و توسعه است.

برنامه‌های تناسب‌اندام برای سالمندان

با افزایش جمعیت سالخورده و سالمند، متخصصان تناسب‌اندام برنامه‌هایی را برای برآورده کردن نیازهای منحصر به فرد سالمندان تنظیم می‌کنند. این مداخلات بر حفظ تحرک، قدرت و استقلال و حفظ سلامتی این افراد تمرکز دارند. هدف از تحقیقات و پژوهش‌ها در این زمینه، بهبود و بهینه کردن برنامه‌های تمرینی جهت ارتقای کیفیت، امید به زندگی و سبک زندگی از طریق فعالیت بدنی و ورزش برای افراد سالمندان است.

ورزش برای کاهش وزن

برنامه‌های کاهش وزن دیگر فقط محدود به رژیم گرفتن نیستند. این روند اکنون بر ترکیب راهنمایی‌های غذایی، فعالیت بدنی و سبک زندگی با برنامه‌های ورزشی تأکید دارد. فعالیت بدنی نقش مهمی در دستیابی به کاهش وزن پایدار و سلامت کلی افراد و تناسب‌اندام دارد.

پرداخت‌ها برای متخصصان ورزش واجد شرایط

Reimbursement for Qualified Exercise Professionals (QEPs) تغییرات در خط‌مشی‌ها همچنان حمایت می‌شود تا متخصصان ورزشی بتوانند بیمه‌نامه‌ها را آسان‌تر دریافت و تحت پوشش حمایت‌های بیمه‌های درمانی و بیکاری قرار بگیرند. راهنمایی و شناساندن چنین خدمات و مزایایی خصوصاً در موارد تحت حمایت بیمه‌ها به متخصصان واجد شرایط در بخش مربیگری خصوصی صنعت تناسب‌اندام، کمک شایانی به آنها در برنامه‌ریزی و داشتن پشتیبانی‌های تضمین شده در مواقع و چالش‌های احتمالی پیشرو در کسب‌و کار و فعالیت شغلی خواهد کرد.

به‌کارگیری متخصصان مجاز ورزش

صنعت تناسب‌اندام بر اهمیت به‌کارگیری متخصصان سلامت و تناسب‌اندام تأیید شده از سوی مراجع قانونی ذی‌صلاح و حرفه‌ای تأکید دارد. این گروه از متخصصان، کارشناسان و مربیان در کالج‌ها در رشته‌های تحصیلی علوم ورزشی تحصیل‌کرده و دارای مدارج عالیه آموزشی هستند یا در فدراسیون‌های جهانی و یا ملی در برنامه‌های آموزشی شرکت کرده و گواهینامه‌های کاملاً معتبری دارند. تخصص آنها در برنامه‌ریزی ورزشی ایمن و مؤثر را برای مشتریان تضمین می‌کند.

برنامه‌های ورزشی در تلفن همراه

ارائه پلتفرم‌های برنامه‌نویسی و طراحی شده برای یادگیری و آموزش علوم وزشی و داشتن برنامه‌های کاربردی در گوشی‌های هوشمند که برای کمک به عملکرد ورزشی و کسب تناسب‌اندام انجام شده و همچنان در حال تکمیل و توسعه هستند، نزد دنبال‌کنندگان روند تناسب‌اندام به‌شدت در حال رشد و افزایش محبوبیت هستند. برخی از این پلتفرم‌ها حاوی محتوای آموزشی برای کسب اطلاعات و دانش فنی در زمینه علوم ورزشی و تناسب‌اندام را به کاربران ارائه کرده و در برخی دیگر از این پلتفرم‌ها برنامه‌های تمرینی و نحوه اجرای حرکات تمرینی مربوطه به برنامه ارائه شده یا ابزار تمرینی فعالیت ورزشی یا بدنی مربوطه را به کاربران ارائه می‌دهند.

ورزش برای سلامت روان

در اهدافی فراتر از آمادگی جسمانی و تناسب‌اندام، فعالیت بدنی هدفمند و ورزش به‌عنوان ابزاری قدرتمند برای بهبود سلامتی روان مدنظر است. همچنان که نتایج و دستاوردهای پژوهشی صورت گرفته، معناداری ویژه‌ای مبنی بر کمک و تأثیر فعالیت بدنی منظم و ورزش در کاهش استرس، اضطراب و افسردگی، نشان داده است، روند پرداختن به جنبه‌های روانی سلامت در پژوهش‌ها و تحقیقات دنبال شده و ابعاد مختلف آن از زوایای مختلف تحت بررسی قرار دارد.

توسعه ورزش جوانان

مشارکت دادن جوانان در ورزش و فعالیت‌های مرتبط برای تقویت و بهبود تناسب‌اندام و متعهد ماندن جوانان به رویه آن در سبک زندگی برای داشتن سلامتی جسمانی، روانی و تناسب‌اندام بسیار مهم است. برنامه‌های توسعه ورزشی جوانان بر مهارت‌سازی، آمادگی جسمانی و لذت‌بردن از فعالیت بدنی تمرکز داشته و در مسیر بهبود و نوآوری قرار دارند. زیرا تشویق عادات سالم در اوایل زندگی یا جوانی فواید طولانی‌مدت از داشتن سلامتی و تناسب‌اندام در طی زمان خواهد داشت.

مربیگری شخصی

مربیگری خصوصی یا تمرین دهنده شخصی (Personal Trainer) از مشاغل مهم و جزئی از کسب‌و کار و صنعت تناسب‌اندام است. مربیان شخصی نقش حیاتی در کمک به کارآموزان، مبتدیان و کاربران تناسب‌اندام در تعیین هدف، ارزیابی‌های تناسب‌اندام و برنامه‌ریزی ورزشی و یاری‌رسانی برای کسب نتایج تناسب‌اندام دارند. این رویه بر ارزش راهنمایی‌های مربیان خصوصی و تمرین دهندگان شخصی برای دستیابی به اهداف تناسب‌اندام به طور مؤثر تأکید دارد.

این Trendsها منعکس‌کننده چشم‌اندازهای در حال تکامل تندرستی و سلامت است و مصرف‌کنندگان، کارآموزان و متخصصان را به سمت رویکردهای جامع و مؤثرتری برای فعالیت بدنی و ورزش برای کسب تناسب‌اندام در شکلی کلی راهنمایی می‌کند.

مقالات مشابه

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *