About us

درباره ما

پایگاه اطلاعات و آموزشی علوم ورزشی فیت‌تودی

مأموریت ما

مأموریت ما در فیت‌تودی ایجاد پلتفرمی است که انتشار محتوا، دانش فنی، علوم کاربردی، ابزار و محصولات ورزشی را برای دستیابی به اهداف تناسب‌اندام، زیبایی بدن، سلامتی جسمانی و بهینه‌سازی سبک زندگی مبنی بر فعالیت بدنی و تغذیه سالم در اختیار افراد قرار دهد.

مسیر حرکت ما

هرچند اندکی دیر وارد شدیم؛ اما در همراهی با شما ماندگار خواهیم بود. انتشار محتوای ورزشی، علوم آکادمیک و اجرایی ورزشی در فضای مجازی خصوصاً با زبان فارسی رویداد جدیدی نیست، اما اینکه چقدر این محتوا برای کاربران مفید واقع می‌شود جای بسی سؤال و بازنگری است.

طی مطالعه‌ای در سال ۱۴۰۰ در دوره پسا اپیدمی کُرونا از بیش از ۵۰۰۰ نمونه آماری در مورد نوع و کیفیت محتوای ورزشی انتشار یافته در فضای مجازی فارسی زبان، نتایج نشانگر این واقعیت بود که بیشتر محتوای موجود جنبه سرگرمی و یا صرفاً تبلیغ دارند و اندک میزان محتوای مرتبط یا زبان و محتوایی کاملاً آکادمیک داشته و یا صرفاً اجرایی و تجربی توسط افرادی خاص را دارد که چندان از حیث علمی و به روز بودن قابل اتکا نیست. این معضلی است که در جامعه ورزشی ما نیز به‌وضوح مشاهده می‌شود. بسیاری از اساتید دانشگاهی صرفاً در مباحث آکادمیک و علمی ورزشی حاذق بوده و بسیاری از مربیان در اکثر رشته‌های ورزشی نیز صرفاً با اطلاعات قبلی، تجربی و میدانی خود به آموزش هنرجو، بازیکن و شاگرد می‌پردازند.

اما در همین شرایط نیز هستند اساتید دانشگاهی که علاوه بر سرآمد بودن در دانش فنی ورزش و علوم تربیت‌بدنی، تجربه عملی و میدانی بسیار خوب و ایدئالی در برخی از رشته‌های ورزشی را دارند و یا قهرمانانی که پس از حضور در باشگاه و یا میادین ورزشی و کسب تجربه، مهارت میدانی و اجرایی ادامه مسیر حضور و ماندگاری خود در عرصه ورزش را با دنبال کردن کسب دانش به روز و علمی در دانشگاه یا آکادمی‌های معتبر تعریف نموده‌اند.

که به‌واقع اندک پیشرفت یا نوآوری‌های موجود در ورزش ما مرهون این طیف از اساتید و مربیان است که گروهی بسیار کوچک اما کاملاً تأثیر گذار هستند.

با علم به این نکته ما نیز به این نتیجه رسیدیم که محتوایی با بار علمی، آکادمیک و تجربی اجرایی را در قالب محتوایی کارآمد تولید و در اختیار کاربران فارسی زبان قرار دهیم.

اعضای هیئت تحریریه و تولید محتوای تیم فیت‌تودی متشکل از اساتید دانشگاهی و قهرمانان بنام در سطح آسیا و جهان است که با بیش از ربع قرن تجربه فنی و دانش علمی توأمان با هم محتوایی را در اختیار کاربران گرامی قرار خواهند داد که از حیث علمی و به روز بودن و قابلیت اجرایی کاملاً کاربردی باشد.

محتوایی تولیدی تیم فیت‌تودی در بستر فضای مجازی در وب‌سایت رسمی فیت‌تودی و در پلتفرم‌های یوتیوب، اینستاگرام، روبیکا، آپارات، پلتفرم ایکس، کلاب‌هووس و فیس‌بوک در دسترس کاربران گرامی قرار دارد.